2023 Niue Marvel Captain Marvel 1oz Silver Chibi Colorized Proof Coin
$99.00 Original price was: $99.00.$95.00Current price is: $95.00. USD
Item specifics
| Year of Issue: | 2023 |
| Issuing Country: | Niue |
| Weight: | 1 oz |
| Composition: | .999 Silver |
| Mintage: | 2,000 |
| Finish: | Colorized, Proof |
| Special Feature: | 1 in 10 Chance for a Bonus Gilded Version |
| Diameter: | 36 x 29.33 mm |
| Denomination: | $2 |
| Packaging: | Display Box w/COA |
Description
New Marvel Chibi® Coin for Captain Marvel™!
This new coin is uniquely shaped and minted with color and relief to show Captain Marvel™ in her iconic blue and red suit!
With a limited mintage of 2000 – 200 of which are gilded, that’s a 1 in 10 chance to win a gold plated version!
Arriving in a custom theme box with display window, buy one today and save the world!
• Colored and shaped 1oz pure silver Chibi® Coin featuring Captain Marvel.
• Part of our Marvel Chibi® Coin series.
• Includes a 1 in 10 chance for a bonus gilded version – a gold-plated coin with brilliant mirror finish and frosted engraving.
• Officially licensed by Marvel.
• Presented in themed packaging with a large display window.
• Limited worldwide mintage of 2,000 coins – 200 of which are gilded.
• Epic memento for any Marvel fan.
Reviews
There are no reviews yet.




Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.